прапор Украiни герб Украiни
Iванчукiвська гімназія
герб Iванчукiвська прапор Iванчукiвська

Шкільне самоврядування

           ПЛАН РОБОТИ НА 2020/2021 РІК

   КОЗАЦЬКОЇ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ СПІЛКИ

    ІВАНЧУКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ

             «КОЗАЦЬКЕ БРАТСТВО»

Традиційні щорічні заходи:

 1. Посвята у козачати учнів 1 класу (1 вересня).
 2. Посвята в джури учнів 4 класу на останньому дзвонику (травень)
 3. Посвята у козаки на Покрову (жовтень).
 4. Участь у науковій конференції «Українське козацтво і сучасність», присвяченої Дню Українського козацтва (жовтень-листопад).
 5. Благодійна акція до Різдвяних свят в Ізюмському Дитячому будинку-інтернату (грудень).
 6. Проведення конкурсу «Знавці козацької спадщини» для учнів школи (грудень).
 7. Спортивно-інтелектуальна гра «Козацькі розваги», присвячені Дню Захисника Вітчизни (лютий).
 8. Проведення занять з історії Українського козацтва (уроки «Козацька слава») для учнів молодших класів протягом року.
 9. «Нащадки козацької слави» (районний фестиваль) на базі Іванчуківської гімназії, присвячені Міжнародному дню здоров’я (квітень).
 10. Проведення екскурсій до видатних місць козацької слави (м. Запоріжжя, м. Дніпропетровськ, м. Батурін, м. Глухів, Святогірськ) – квітень-травень.
 11. Проведення дня «Козацької ввічливості» (листопад)                                                                                                                                                                                      Права і обов’язки членів                                                                                                       (Витяг з Статуту КДЮС «Козацьке братство»).
  1. Українським козаком може бути лише той, хто готовий стати оборонцем, захисником і рятівником українського народу, української мови, розвивати культуру і відповідає вимогам: український козак – душа правдива, справедлива і незрадлива.
  2. До Українського козацтва приймають за козацьким Звичаєм на раді Шкільної спілки «Козацьке братство».
  3. Українські козаки в Січі за віком поділяються на такі ступені козацького росту:

  козачата                         1-4 класи,

  джури                             5-6 класи,

  молоді козаки               7-8 класи.

  Прийом до козачат здійснюється з 6-ти років за згодою батьків. Всі прийоми і переходи від козачат, як першої ступені козацького росту, до козаків (членів) Українського козацтва здійснюється урочисто з відповідними посвятами за традиційними козацькими звичаями.

  1. Козачатам та джурам видається грамота і відповідний кожному ступеню козацького росту нагрудний знак, а козаку – Реєстрова грамота, посвідчення, нагрудний і нарукавний знаки Українського козацтва.
  2. Козачата, джури, козаки Українського козацтва як члени Січі мають обов’язки: визнавати Статут та Програму Січі і діяти відповідно до їх засад, пройти повний курс козацького вишколу, скласти січову присягу, вивчати, знати, оволодівати і в житті непохитно виконувати Кодекс лицарської честі, Кодекс лицарської звитяги та Заповіді милосердя Українського козацтва, дотримуватися національних і загальнолюдських норм поведінки.
  3. Козачата, джури, козаки Українського козацтва як члени Січі мають права: обирати і бути обраним в керівні органи Січі, право вільного вибору первинного осередку у відповідності до своїх нахилів та статі, віку інших членів, брати участь у роботі Січі, висловлювати свою думку та вносити пропозиції, право вносити на розгляд організації Січі будь-яких питань, право отримувати інформацію про заходи Січі та брати в них участь, право отримувати інформацію про заходи Січі та брати в них участь, право апелювати до організацій Січі, право на захист інтересів з боку Січі, право висловлювати свою думку щодо всіх напрямків діяльності своєї організації та Січі.
  4. Виборні посади в структурах Січі, пов’язані з повною юридичною відповідальністю, посідаються особами, що досягли повного повноліття.
  5. Згідно звичаям Українського козацтва, жінка козака, коли козак воював за волю народу, не тільки виховувала своїх козацьких дітей, але й при необхідності хоробро ставала на їх захист із зброєю в руках і сама була для дітей прикладом мужності і хоробрості. Це була Козацька Мати героїчної доби Українського козацтва. Згідно Звичаям Українського козацтва вчителька в Січі виконує свої почесні обов’язки Козацької Матері, являється повноправним членом Січі, має всі права і обов’язки члена Січі і може бути обрана в керівні органи Січі будь-якого рівня.

                       Присяга    козака

                       (прізвище, ім’я, по батькові)

   Перед українським народом, ім’ям моєї матері й мого батька, святою землею нашою клянусь, що готовий віддати життя своє, захищаючи споконвічну свободу нашого рідного краю, дідівські вікові порядки та звичаї українського козацтва, самостійну, незалежну соборну Україну.

   Присягаю, що буду стояти на смерть за волю і незалежність України, недоторканність її кордонів і до останнього подиху служити їй з честю і гідністю.

   Слава Україні!